Oktober = Rozenkransmaand

1 oktober 2026

Bid in oktober de Rozenkrans voor de vrede

Oproep door paus Leo XIV in Lourdes

Tijdens het Angelus­ge­bed in Lourdes heeft paus Leo XIV chris­te­nen opge­roe­pen om in de maand ok­to­ber de heilige Rozen­krans te bid­den, met als intentie vrede in de wereld en een einde aan gewapende con­flic­ten.

Het bisdom sluit zich van harte aan bij deze oproep van de paus. Ieder­een wordt uit­ge­no­digd om in ok­to­ber de Rozen­krans te bid­den voor de vrede: per­soon­lijk, in het gezin, in de pa­ro­chie of op school.

Wie dat wil, kan zich in het bij­zon­der aan­slui­ten bij de gebeds­week van 1 tot 7 ok­to­ber. Het gebed hoeft niet lang of inge­wik­keld te zijn. Eén tientje, thuis aan tafel, in de Maria­ka­pel of na de eucha­ris­tie, is al een ant­woord op de vraag van de paus. Een compleet Rozen­hoedje ge­za­men­lijk is na­tuur­lijk mooier.

Laten we Maria, Koningin van de vrede, vragen dat oorlogen ophou­den en dat mensen de moed vin­den tot dialoog, ver­zoe­ning en barm­har­tig­heid.

bron: Bisdom Haarlem-Amsterdam

In onze parochie kunt u voor de weekviering op dinsdag en vrijdag om 8.30 uur het Rozenkransgebed mee komen bidden.

Andere berichten

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Vul onderstaand formulier in en we sturen jou de maandelijkse nieuwsbrief per mail toe!