Eerste Heilige Communie

Wat is het?

De Communie is een bijzonder sacrament dat we het ons hele leven steeds opnieuw kunnen blijven ontvangen. Bij de Eerste Heilige Communie maakt een kind of volwassene voor het eerst helemaal deel uit van de Mis want hij of zij mag voor de eerste keer de Hostie ontvangen, het brood dat tijdens de Mis tot Lichaam van Christus is geworden. We geloven dat Christus werkelijk aanwezig is in dit brood. Hij heeft dit Sacrament bij het laatste avondmaal ingesteld om ook na zijn dood voor altijd heel concreet aanwezig te kunnen zijn in ons leven. Jezus heeft zijn leven voor ons gegeven, en dat offer herdenken we elke keer dat we de Mis vieren. Door te Communie te gaan maken we als het ware deel uit van dat offer. We worden één met Christus, hopende dat we steeds meer mogen worden zoals Hij. Dat is een groot geschenk en ook een groot mysterie. Daarom is het belangrijk om ons daar goed op voor te bereiden.

Voorbereiding

Bij ons kunnen kinderen vanaf groep 4 hun Eerste heilige Communie doen. Wij starten dit jaar in oktober en bereiden de kinderen voor in een periode van 6 maanden de voorbereiding bestaat uit 9 lessen op zaterdag of zondag en een aantal keer een activiteit daar omheen zoals Palmpaasstokken maken, viering van het laatste Avondmaal en de Kruisweg. Een aantal keer zal ook de H. Mis onderdeel van het programma uitmaken. We gebruiken het programma “ het geheim van de Eucharistie”, ontwikkeld in het bisdom Groningen, geschreven door Peter Vermaat. Wij gaan met de kinderen op zoek naar het geheim van de Eucharistie via de verhalen van Jezus. Spelenderwijs leert de groep elkaar in deze maanden steeds beter kennen en houden ze aan deze voorbereidingstijd soms vrienden/vriendinnen voor het leven over. In een mooi projectboek kunnen de kinderen foto’s plakken, tekenen/knutselen en belangrijke zaken leren. Uiteraard is er ook tijd voor spelletjes en gezelligheid samen. Voor de ouders is er een parallel programma dat uit 5 bijeenkomsten bestaat, tegelijkertijd met een bijeenkomst van de kinderen. Dit doen we om ook u de gelegenheid te geven u voor te bereiden op dit grote feest en echt samen met uw kind naar dit bijzondere moment toe te leven.

Op de informatieavond op woensdag 30 september om 20.00 uur kunt u als ouders kennismaken met het team, leggen we uit welk communieproject we gebruiken en is er gelegenheid om vragen te stellen. Locatie: pastorie, ingang naast de kerk.

De feest van de Eerste H. Communie is dit jaar gepland op zondag 11 april 2027 tijdens de Mis om 10 uur.

Het voorbereidingsprogramma zal er als volgt uitzien: (De data en tijden zijn nog enigszins onder voorbehoud.)

  • Zaterdag 31-10: 14.00-16.00 uur
  • Zondag 8-11: 10.00-13.00 uur (mét ouders)
  • Zat. 21-11: 14.00-16.00 uur
  • Zondag 13-12: 10.00-13.00 uur (mét ouders)
  • 24-12 Kerstavond: gezins-Mis (tijd nog onbekend)
  • Zondag 10-1-2027: 10.00-13.00 uur (mét ouders)
  • Zat. 23-1: 14.00 – 16.00 uur
  • Zondag 14-2: 10.00-13.00 uur (mét ouders)
  • Zat. 6-3: 15.00-17.45 uur met uitleg tijdens de Mis (mét ouders).
  • Woensdag 17-3 (15.00-16.30 uur Palmpaasstokken maken)
  • Zondag 21-3 Mis 10.00-11.00 uur (Tijdens dit feest van Palmpasen stellen de kinderen zich aan de mensen in de kerk voor.)
  • 25-3 Witte donderdag 18.45 -21.15 uur (met viering van het laatste Avondmaal)
  • 26-3 Goede Vrijdag (15.00-16.00): De kruisweg met speciaal aandeel van de kinderen hierin.
  • 28-3 Pasen: 10.00 – 11.45 uur Mis met kinderwoorddienst en hierna paaseieren zoeken.
  • Zat. 10-4: 14.00-16.00 uur. Viering van Barmhartigheid en praktische doorloop van de Eerste Communie viering en versieren kerk (mét ouders).
  • Zondag 11-4 10.00 uur Feest van de Eerste Heilige Communie

De kinderen waarvan wij weten dat ze in aanmerking komen voor de Eerste Communie (dat zijn 8-jarigen of kinderen die in groep 4 van de basisschool zitten) zullen van ons een brief krijgen. Mocht u nog niet bekend zijn bij ons of ontvangt u door welke omstandigheid dan ook geen brief dan horen wij heel graag van u! Wij kijken er naar uit om kennis te maken.

Heeft u een kind die in 2027 zijn/haar Eerste Communie wil doen, vul dan onderstaand formulier in.

Als u meer informatie wilt kunt u altijd bellen met Suzanne Geldermans 06-38029682 of via kinderkerk@sintjanlaren.nl een informatieboekje aanvragen.

Aanmelding Eerste Communie

Naam(Vereist)
E-mailadres(Vereist)
Laat ons weten wat je bezighoudt. Heb je een vraag voor ons? Stel hem gerust.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Vul onderstaand formulier in en we sturen jou de maandelijkse nieuwsbrief per mail toe!